Una vegada més, hem fet la nostra habitual sortida a la pista d’atletisme de Manacor, per tal d’acabar la Unitat Didàctica d’aquest esport. S’ha realitzat una competició de sis proves atlètiques on han participat tots els alumnes de tercer. Aquestes són les millors marques de cada prova, algunes d’elles són realment bones.

Enhorabona!

 

Llançament de pes
Masculí Femení
1- José Arturo Garcia (3r B) 13,20 metres 1- Maria del Mar Estrany (3r E) 8,60 metres
2- Abdulaye Diaw (3r A) 13,10 metres 2- Milagros Sotolli (3r D) 7,70 metres
3- Víctor Giménez (3r E) 12,35 metres 3- Margalida Buades (3r D)
Neus Dalmau (3r D)
Judith Montes (3r D)
7,70 metres

 

60 metres
Masculí Femení
1- Guillem Carbonell (3r PMAR) 7,85 segons 1- Aysun Nurhan Ahmed (3r A) 8,88 segons
2- José Arturo Garcia (3r B) 8 segons 2- Nena Estrany (3r C) 9 segons
3- Amador Toni Bauzà (3r D) 8,20 segons 3- Maria del Mar Estrany (3r E) 9,15 segons

 

Salt de longitud
Masculí Femení
1- José Arturo Garcia (3r B) 4,90 metres 1- Aina Munar (3r A) 3,65 metres
2- Jaume Fornari (3r E) 4,70 metres 2- Jana Thorwesten (3r E) 3,60 metres
3- Toni Llabrés (3r E)
Jaume Pons (3r A)
4,65 metres 3- Aysun Ahmed (3r A) 3,55 metres

 

1000 metres
Masculí Femení
1- Marc Socias (3r D) 3 minuts 21 segons 1- Margalida Buades (3r D)
Aysun Ahmed (3r A)
4 minuts 31 segons
2- Pep Rosselló Ferriol (3r D) 3 minuts 22 segons 2- Bàrbara Castelló (3rB)
Neus Dalmau (3r D)
Margalida Martorell (3r A)
4 minuts 44 segons
3- Toni Pou Botelles (3r C) 3 minuts 23 segons 3- Aina Munar (3r A)
Nena Estrany (3r C)
Maria Munar (3r C)
5 minuts

 

Salt d’alçada
Masculí Femení
1- Toni Llabrés (3r E)
Pablo Rey (3r PMAR)
1,45 metres 1- Catalina Mª Llabrés (3r E)
Paula Ferrer Riera (3r D)
1,15 metres
2- José Arturo Garcia (3r B) 1,40 metres 2- Antònia Alomar (3r E)
Mª Antònia Dalmau (3r E)
Mª del Mar Estrany (3r E)
Aysun Ahmed (3r A)
Joana Aina Coll (3r A)
1,10 metres
3- Jaume Fornari (3r E)
Jaume Morro (3r E)
Pep Rosselló Ferriol (3r D)
1,35 metres

 

200 metres
Masculí Femení
1- José Arturo Garcia (3r B) 27,66 segons 1- Aysun Ahmed (3r A) 33,06 segons
2- Amador Toni Bauzà (3r D) 27,78 segons 2- Margalida Buades (3r D) 33,40 segons
3- Joan Dalmau (3r D) 28,15 segons 3- Fátima Allaoui (3r D) 35,42 segons

 

Y aquí podeu veure algunes fotos:

 

 

 

 

Calendari